Warning: Use of undefined constant PB_SETTINGS_BG_OPACITY - assumed 'PB_SETTINGS_BG_OPACITY' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/sunriseco/domains/iranjob118.com/public_html/wp-content/plugins/panopress/panopress.php on line 137

Warning: Declaration of Theplus_Column_Responsive::register_controls($element, $section_id) should be compatible with Elementor\Controls_Stack::register_controls() in /home/sunriseco/domains/iranjob118.com/public_html/wp-content/plugins/theplus_elementor_addon/modules/controls/group/plus-column-width.php on line 23
دریاچه شورابیل اردبیل

دریاچه شورابیل با حداکثر عمق 20 متر از جاذبه‌های طبیعی شهر اردبیل است و قدمت آن بیش از دریاچه ارومیه می باشد.

درباره علت نامگذاری شورابیل گفته می شود که شوری بسیار زیاد آب آن باعث این نام گذاری بوده اما امروز که آب شیرین به دریاچه اضافه شده، دیگر شورابیل تنها یک نام به یادگار مانده از گذشته به حساب می آید.

شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران می باشد. این دریاچه در اواخر دوران سوم و اوایل دوران چهارم زمین شناسی شکل گرفته و طی این مدت طولانی, زیست محیط منحصر به فرد خود را کسب کرده است.

به دلیل شوری آب، این دریاچه در گذشته دارای گیاهان قابل توجه از قبیل نی، گز، اویارسلام، سازو، سلمه، گل گندم، جو و… بود اما پس از شیرین کردن آب دریاچه و کاشت درختان ناسازگار با محیط, بسیاری از گیاهان از بین رفته اند.

پلیکان های خاکستری، اردک تاجدار، اردک چشم طلایی، غاز خاکستری، غاز زنگوله بال، لک لک سیاه و… از پرندگان مهاجر و دراج ، قرقاول ، مرغابی ، خوتکا ، حواسیل ، چنگر، آنگوت و…از جمله پرندگان بومی هستند که در این دریاچه زیبا زندگی می کنند.

آب دریاچه از طریق چشمه ها و رودخانه بالخلو چای و همچنین نزولات آسمانی تامین می شود.

زیپ لاین شورابیل با طول مسیر رفت و برگشت مجموعا 960 متر و سرعت حرکت حدود 6 متر در ثانیه در کنار دریاچه شورابیل واقع شده است.

پارکینگ

سوپر مارکت

زمین بازی

دستگاه های ورزشی

سرویس بهداشتی

نمازخانه

کافی شاپ

رستوران

کافی نت

سالن ورزشی در زمین های ساحل جنوبی دریاچه شورابیل

 

 

 

 

اردبیل_خیابان دانشگاه

فیلم معرفی دریاچه شورابیل اردبیل

آدرس دریاچه شورابیل اردبیل

گالری عکس دریاچه شورابیل اردبیل