قبل
بعدی
مکان تاریخی خاصی را میشناسید؟؟؟
کسب و کار خاصی داری ؟؟؟
صاحبان مشاغل : برای شما برنامه ویژه ای داریم ....
یا میخوای جاذبه های گردشگری محل سکونت رو معرفی کنی ؟؟؟
قبل
بعدی
قبل
بعدی

دانشگاه باهنر شیراز

دانشگاه باهنر شیراز

دانشگاه باهنر شیراز در سال 41-42 تأسیس شده است. این دانشگاه یک دانشگاه پسرانه می باشد و فقط پذیرش دانشجوی آقا را دارد. ظرفیت دانشجویان این دانشگاه حدود 5000 نفر می باشد و می توان گفت که این دانشگاه از نظر علمی و امکانات یکی از بهترین دانشگاه های کشور می باشد . این دانشگاه در دو نوبت روزانه و شبانه و تنها از بین آقایان دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در اول با نام مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم کار خود را شروع کرد که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش بود اما در اوایل سال 1358 با تکیه بر اصول حاکم بر آموزش های فنی و حرفه ای و ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی عهده دار اجرای دوره های کاردانی با هدف تربیت تکنسین فنی در رشته های مختلف مورد نیاز بخش صنعت کشور گردید.

دانشکده فنی و حرفه ای شیراز تا قبل از سال 57 عضوی از دانشگاه شیراز بوده است که دانشجویان به این صورت تحصیل می کردند که دو سال تئوری خود را در دانشگاه شیراز می گذراندند و در صورتی که در واحد های تئوری خود قبول می شدند پس از آن وارد این دانشکده می شدند و طی مدت 2 سال واحد های عملی مربوط به رشته مورد نظر خود را می گذراندند. و اگر می خواستند ادامه تحصیل دهند به دانشگاه های خارج از کشور فرستاده می شدند.

دانشگاه فنی حرفه ای باهنر شیراز همانطور که گفتیم از دانشگاه های بسیار خوب کشور است که علاوه بر این دانشگاه می توانیم به دانشگاه شمسی پور تهران ، دانشکده دکتر شریعتی ، دانشگاه فنی شهید چمران کرمان ، دانشگاه شهید مهاجر اصفهان نیز اشاره کنیم که از دانشگاه های بسیار خوب کشور هستند و از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و در این دانشگاه ها آمار قبولی بیشتری در مقاطع بالاتر وجود دارد.

دانشکده فنی و حرفه ای باهنر شیراز به عنوان مرکز معین استان فارس و مسئول هماهنگی دانشکده ها و آموزشکده های منطقه 4 کشور در استان های فارس ، بوشهر و کهکیلویه و بویر احمد می باشد. دانشکده فنی و حرفه ای باهنر شیراز با بیش از 4500 هزار دانشجو می باشد که در 5 انستیتو تخصصی : برق ، عمران ، مکانیک ، خدمات و علوم پایه در حال تحصیل هستند.

این دانشکده سالانه در دو نوبت روزانه و شبانه از بین آقایان 3300 دانشجو در 22 رشته کاردانی و 1200 دانشجو در 8 رشته کارشناسی ناپیوسته پذیرش می کند.

دانشگاه فنی و حرفه ای باهنر شیراز دارای مساحتی بالغ بر صد و هفتاد هزار مترمربع و زیر بنای بیش از سی هزار متر مربع یکی از بهترین دانشکده های کشور از نظر امکانات کاربری و سخت افزاری و سطح علمی بوده و از فضاهای اداری، آموزشی و آزمایشگاهی مجهز برخوردار می باشد.

امکانات مرکز
این دانشکده دارای : 64 کلاس تئوری – 7 کلاس بصری و سمینار – 24 آزمایشگاه آموزشی – 16 کارگاه آموزشی – 4 سالن ورزشی سر پوشیده – 1500 متر مربع زمین چمن فوتبال – 600 متر مربع زمین ورزشی روباز – سالن مطالعه و کتابخانه با 22 هزار جلد کتاب – 900 متر مربع آمفی تئاتر – سلف سرویس و آشپزخانه – 4 باب خوابگاه دانشجویی – 3 مرکز فرهنگی و نمازخانه و 1400 متر مربع فضای اداری می باشد که با توجه این امکانات و امتیازاتی که دانشگاه فنی و حرفه ای باهنر شیراز دارد آن را در زمره دانشگاه های بسیار خوب و معتبر در سطح کشور قرار داده است.

دانشکده فنی حرفه ای شهید باهنر شیراز در کنار تمامی مسائل علمی و آموزش های علمی و عملی که به دانشجویان خود می دهد نگاه ویژه ای به ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی دارد و مفتخر به پذیرایی از شهید والا مقام سردار شهید ولی نوری و یک شهید گمنام می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید