قبل
بعدی
مکان تاریخی خاصی را میشناسید؟؟؟
کسب و کار خاصی داری ؟؟؟
صاحبان مشاغل : برای شما برنامه ویژه ای داریم ....
یا میخوای جاذبه های گردشگری محل سکونت رو معرفی کنی ؟؟؟
قبل
بعدی
قبل
بعدی

بیمارستان شهید چمران

بیمارستان شهید چمران

بیمارستان شهید دکتر چمران در سال ۱۳۳۱ در زمینی به مساحت ۹ هکتار در چهار طبقه و با ۱۹۸۷۹ متر مربع زیر بنا در بلوار شهید دکتر چمران با هدف درمان بیماران مبتلا به سل احداث گردید؛ تعداد تخت های مصوب بیمارستان ۳۰۰ و تعداد تخت های فعال ۲۶۵ تخت می باشد. 

گسترش بیمارستان از زمان تأسیس تاکنون :

۱.        راه اندازی اورژانس

۲.       بخش های اتفاقات

۳.       بخش های جراحی ارتوپدی

۴.       بخش جراحی نروسرجری

۵.       بخش آی سی یو

۶.       بخش های نرولوژی و توانبخشی

۷.       مرکز تصویربرداری شامل :

                   I.            MRI

                II.            سی تی اسکن

            III.            سنجش تراکم استخوان

۸.      درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی ، در حال احداث

ما بر آنیم تا با بهره مندی از دانش ، تجربه و تعهد کارکنان مجرب خود در سال ۱۴۰۲ به عنوان برترین بیمارستان کشور و منطقه با ارائه مراقبت های بهداشتی و درمانی ایمن با کیفیت برتر و مناسب ترین هزینه ها شناخته شویم .توصیف :

بیشتر برنامه ریزی ها بر اساس دیدگاه عقلایی، دارای شکل آرمان ها و اهداف طرح ها و اقدامات و منابع مورد نیاز می باشند. در این مدل ها ، ابتدا آرمانها و اهداف سازمان تبیین شده ، سپس طرح ها و اقدامات لازم تعیین و در نهایت منابع مورد نیاز برای انجام برآورد می گردند. تغییر در شرایط محیط، سیاست ها، نگرش ها، دیدگاه ها، ساختارها، نظام ها و … عواملی هستند که بر آرمانها و اهداف برنامه ریزی تاثیر گذاشته و در نهایت باعث تغییر برنامه می گردند .

برنامه ریزی در شکل عقلایی فوق، ظرفیت و توانایی مقابله با تغییرات سریع محیط بیرون را ندارد و به شکست می انجامد. این شرایط موجب رشد این تفکر شد که در برنامه ریزی باید بتوان مطابق با تغییرات، جهت حرکت سازمان را تغییر داد و جهت و رفتار جدیدی را در پیش گرفت. این نگرش زمینه ساز ابداع برنامه ریزی استراتژیک شد .

برخلاف برنامه ریزی سنتی که در آن آرمان ها و اهداف تعیین می شوند، هدف برنامه ریزی استراتژیک، تبیین و تدوین استراتژی است. امروزه به دلیل پیچیدگی در عناصر محیط خارج و ارکان داخلی سازمان، مدیریت بر سازمان ها پیچیده تر از گذشته شده و در نتیجه وظیفه مدیریت را خطیر نموده است .

برنامه ریزی استراتژیک، فرایند بررسی موقعیت فعلی و مسیر آینده سازمان، تنظیم اهداف، تدوین استراتژی برای تحقق و اندازه گیری نتایج اهداف بلند مدت سازمان و انتخاب فعالیت های لازم برای تحقق آنها در جهت تجهیز منابع سازمان و وحدت بخشیدن به تلاش های سازمانی برای نیل به اهداف و رسالت بلند مدت با توجه به امکانات و محدودیت های درونی و بیرونی است.

برنامه ریزی استراتژیک کوششی است برای اتخاذ تصمیم های اساسی و انجام اعمالی که ماهیت سازمان، نوع فعالیتها و دلیل انجام آن فعالیتها توسط سازمان را شکل داده و مسیر می بخشد . همان طور که استراتژی نظامی پیروزی در جنگ است، برنامه ریزی استراتژیک نیز انجام ماموریت های سازمان را دنبال می کند .

برنامه ریزی استراتژیک ، دوراندیشی سازمان یافته ای است که مراحل زیر را در بر دارد : 

۱.       تعیین ماموریت ها و هدف های آینده نگر

۲.       تفکیک ماموریت ها به هدف های کمی و کیفی کوتاه مدت ، که این عمل را در اصطلاح هدف گذاری می نامند .

۳.       تعیین خط مشی ها سیاست ها

۴.       طرح ریزی و برنامه ریزی اجرایی

از برنامه ریزی استراتژیک انتظار می رود تا امکان مانور سازمان در محیط متغیر را برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده فراهم سازد . برنامه ریزی استراتژیک به پایان دوره زمانی مورد نظر جهش می کند و سپس به عقب باز می گردد تا مشخص سازد که در فواصل زمانی مختلف ، چه اقدام هایی باید انجام پذیرد و به ویژه در زمان حاضر چه کارهایی باید انجام شود تا احتمال دست یابی به اهداف پیش بینی شده در زمان های مقرر قطعی شود .

در این نوع برنامه ریزی، دقت در جزئیات برای یک پیش بینی اهمیتی ندارد چرا که چنین دقتی بیشتر در اهداف کوتاه مدت و بودجه های یک برنامه اجرایی سالیانه مهم است . به همین دلیل نه عبارات طولانی و نه محاسبات ریز، بلکه ایده ها و فرصت ها ، هسته اصلی برنامه ریزی استراتژیک را تشکیل می دهند . در برنامه ریزی استراتژیک فعالیت های نیل به هدف ، پیش بینی شده و باید به صورت جزئی ، مشخص ، قابل سنجش کمی یا کیفی ، واقع بینانه و هم راستا با سیاست های حاکم باشد . لذا در برنامه ریزی استراتژیک بهتر است ویژگی هایی مانند انعکاس ارزشهای حاکم بر جامعه ، توجه به سئوال اصلی و اساسی سازمان ، تعیین چارچوبی برای برنامه ریزی عملیاتی سازمان و جهت بخشی به آنها، مد نظر باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید